Frédérique Arnold / De Lijst (Vredesweek 2026)
Een kleinkunstvoorstelling over vrouwen in verzet in WO2

19 september @ 20:15 – 22:00
In deze kleinkunstvoorstelling gaat Frédérique Arnold op zoek naar het vrouwelijk perspectief van het verzet in de Tweede Wereldoorlog. Als kleindochter van een opa die de oorlog overleefde en als dochter van een VN-veteraan heeft het mannelijk narratief altijd de boventoon gevoerd in oorlogsverhalen binnen de familie. De Lijst focust juist op vrouwen.
Hoe schrijven we geschiedenis? En hoe houden we verhalen levend die nooit zijn opgeschreven of doorverteld? In deze solo duikt Frédérique via haar oudtante Riet het verleden in en gaat ze op zoek naar de rol die vrouwen 80 jaar geleden hebben gespeeld.
De Lijst gaat over het wegcijferen van dat wat deze echtgenotes, moeders, huisvrouwen en studenten deden vanuit een vanzelfsprekendheid om anderen te helpen. Een zoektocht om deze helden te ontmoeten, voordat hun verhalen voorgoed verloren gaan.
Publieksreacties:
“Een prachtige voorstelling! Indrukwekkend en actueel. Ga er mee door het hele land. Is het Theater VU-Griffioen niet een mooi theater voor deze voorstelling?!” – Gezien in Theater De Liefde, Haarlem.
“Een mooi en krachtig pleidooi voor waardering van de rol die duizenden vrouwen in het verzettijdens de tweede wereldoorlog hebben gespeeld.” – Gezien in Het Hornemannhuis, Eindhoven.
Recensie Ilovetheater.nl: “Frédérique’s spel is ontwapenend, intiem en oprecht. Ze schakelt moeiteloos tussen verteller en personage en weet met kleine gebaren en mimiek grote emoties over te brengen. Je voelt als toeschouwer haar persoonlijke verbondenheid met het verhaal.”
“De Lijst is (…) toont aan hoe actueel en noodzakelijk dit soort verhalen nog steeds zijn. In een tijd waarin verzet opnieuw relevant is, herinnert deze voorstelling ons eraan dat heldendom vaak stil en onopgemerkt gebeurt – achter de voordeur, in de schaduw van de geschiedenis.”
Credits: Tekst en spel: Frédérique Arnold / Eindregie: Chloé Harris / Dramaturgie: Rinke Brans / Muziek en compositie: Maarten Voortman / Fotografie: Anne Laureen Fotografie
*Frédérique Arnold (1990) komt als Brabantse naar Amsterdam om de bachelor en master Theaterwetenschap te studeren. Naast haar theoretische studie ontwikkelt ze zich op de planken. Haar roots liggen in musical, zo volgde ze lessen aan de MusicAllFactory in Tilburg.
Sinds 2017 richt ze zich meer op theater en kleinkunst en volgt o.a. een master aan de Koningstheaterakademie in ‘s-Hertogenbosch. In 2021 staat Frédérique in de Kwartfinale van het Amsterdams Kleinkunst Festival met haar voorstelling ‘Held in Blauw’. Ze speelt op diverse plekken, waaronder het TapasTheater in Amsterdam en Karavaan Festival in Alkmaar.
Met haar solo ‘Nog maar een meisje’ wint ze Puck’s Talent Cabaret (2018) en staat ze op het Amsterdam Fringe Festival in Comedy Café Amsterdam. Daarnaast is Arnold halve finalist van het 28ste Groninger Studenten Cabaret Festival, wint ze de Persoonlijkheidsprijs bij het Utrechts Cabaret Festival (2014) en bemachtigt ze een finaleplek in het Schager Cabaret Festival (2015). Momenteel staat Frédérique in het theater met haar nieuwste voorstelling ‘De Lijst’, waarin het vrouwelijke perspectief van verzet in WO2 in de spotlight wordt gezet.
Deze voorstelling was onderdeel van Theater Na de Dam 2025 en speelde o.a. in Theater de Liefde, FabriqueUnique, Theater Dakota en Theater Slot Zeist. Nu, in het kader van de Vredesweek 2026, in Cultuurpodium De Alkenaer.
Na afloop van de voorstelling is er gelegenheid voor een nagesprek.
Mede mogelijk gemaakt door Apostolisch Gemeenschap 
