Reuring – Poëzie, muziek en wat verborgen blijft
Een sprankelend eigenwijs literair initiatief van dichter/schrijver Alja Spaan

6 juni @ 15:00 – 16:30
Op zaterdag 6 juni staat Reuring weer garant voor een middag vol bijzondere ontmoetingen, verrassende woorden en muziek die raakt. In de intieme sfeer van De Alkenaer ontvangen we vier dichters die elk op geheel eigen wijze de wereld onderzoeken, bevragen en verwoorden: Arnout ter Haar, Monika Joras, Odile Schmidt en Jeroen van Wijk.
Wat deze editie extra bijzonder maakt, is dat Odile Schmidt en Jeroen van Wijk niet alleen dichter zijn, maar ook zelf poëziepodia organiseren. Odile doet dat in Den Helder, Jeroen in Leiden. Beiden zetten zich met grote toewijding in om poëzie levend en toegankelijk te houden. Dat zij voor deze middag naar Alkmaar afreizen om hun werk te delen, getuigt van hun liefde voor het woord en hun betrokkenheid bij de poëziegemeenschap. In een tijd waarin alles sneller lijkt te moeten, blijven zij ruimte maken voor aandacht, verbeelding en verwondering.
Ook Arnout ter Haar en Monika Joras brengen hun eigen stem mee. Soms scherp en observerend, soms verstild en persoonlijk, maar altijd op zoek naar dat wat zich niet zomaar laat vangen in gewone gesprekken. Want juist daarin schuilt misschien wel de kracht van poëzie: het zichtbaar maken van wat vaak verborgen blijft.
Tussen de gedichten door klinkt de muziek van Hans Jansen. Geen artiest die zich nadrukkelijk op de voorgrond plaatst, maar een muzikant die met zijn stem en gitaar liedjes brengt die naadloos aansluiten bij de sfeer van de middag. Gevoelig, eerlijk en zonder opsmuk. Muziek die niet overheerst, maar verdiept.
En dan die vraag die boven deze editie lijkt te hangen: laat poëzie eigenlijk zien wat niet voor onze ogen bestemd was? Kan een gedicht iets onthullen wat normaal verborgen blijft achter dagelijkse woorden, gewoontes en maskers? Misschien wel. Misschien biedt poëzie juist daarom telkens weer een nieuwe blik op de werkelijkheid, op anderen en op onszelf.
Reuring is geen open podium, maar een zorgvuldig samengesteld programma waarin poëzie en muziek elkaar ontmoeten. Geen wedstrijd, geen prestatiedrang, maar een uitnodiging om te luisteren, te denken, te voelen en je te laten verrassen.
Iedere eerste zaterdag van de maand is het tijd voor Reuring – een eigenzinnig literair podium van Alja Spaan. Dichters, schrijvers, musici en kunstenaars delen hun werk in een intieme setting, gewoon voor de kunst. Gratis toegankelijk voor iedereen die zich wil laten verrassen, raken of inspireren. Een middag vol klank, kleur en woord. Een middag voor liefhebbers van taal, muziek en onverwachte inzichten. Of gewoon een middag voor iedereen die zich graag een lang uurtje laat meevoeren door de kracht van woorden. Welkom bij Reuring.
