Laden Evenementen

« Alle Evenementen

Julien Ignacio / Inktvreters (Serie)

26 april @ 15:00 17:00

Iedereen heeft op een bepaalde manier met migratie te maken...

Dat zegt Julien Ignacio (1969), Nederlands-Arubaanse-Curaçaose schrijver, naar aanleiding van zijn boek Goudjakhals

‘Het leve loopt nooit soals je het verwacht’, zegt Zwart Sjaan in het verhaal Het silvere koord, een monoloog in Goudjakhals. In dit boek brengt Ignacio migratievraagstukken dichterbij de samenleving. Dat doet hij in zes verschillende verhalen, die op zes verschillende plaatsen plaatsvinden, zoals bijv. Lesbos in een vluchtelingenkamp, Amsterdam tijdens de Gouden Eeuw, in Libanon dat verder verloopt in Amsterdam en op Aruba.  

Wat de verhalen samenbrengt is, zo legt Julien uit, dat het lijkt op een soort radiouitzending. Je draait aan de knop en elke keer kom je op een andere frequentie met een ander geluid en een andere stem, maar het is wel een eenheid, een soort mozaïek. Voor dit boek heeft hij de J.M.A.Biesheuvelprijs en de Amarte literatuurprijs gewonnen. De laatste is een nieuwe prijs voor een boek dat het experiment opzoekt, dat iets nieuws doet.

De reden dat hij dit boek schreef was dat in In 2020 George Floyd werd vermoord en in Suriname het slavenregister werd geopend. Dat raakte hem.

Ignacio studeerde cum laude af als literatuurwetenschapper op het werk van Proust en Schopenhauer. Hij publiceerde theaterteksten, blogs en korte verhalen. In 2008 ontving hij de El Hizjra Literatuurprijs voor zijn toneelstuk Hotel Atlantis. Hij was redacteur van literair tijdschrift Tirade en is bestuurslid van de Werkgroep Caraïbische Letteren

De Kus was zijn eerste roman, een vader-zoonverhaal (2018), genomineerd voor de Gouden Uil, Dat wij zongen is een Caribische verhalenbundel (2022). 

Hij heeft in 2023 de Cola Debrotlezing gehouden. Een lezing waarin de migrantenervaring centraal staat, van hemzelf, van anderen en van zijn personages. Wat het betekent als je wortels en je verblijfplaats niet samenvallen. En waarom de Caraïbische mens de eerste mens van de toekomst is geweest. 

Deze interessante man komt op 26 april in De Alkenaer. Hij zal daar praten over zijn beweegredenen, zijn liefde voor de taal en zijn vernieuwende manier van schrijven.

Je bent welkom vanaf 14.30 uur bij de Alkenaer, Ritsevoort 36 in Alkmaar.

Van der Meulen’s Boekhandel zal aanwezig zijn met boeken van Ignacio, deze kunnen in de pauze en na afloop worden aangeschaft en worden gesigneerd door de auteur.

€17,50

De Alkenaer

Tickets

Onderstaand nummer bevat de tickets voor dit evenement in je winkelwagen. Klik op “Koop Tickets” om bestaande deelnemersinformatie aan te passen en de hoeveelheid tickets aan te passen.
Ticket Julien Ignacio
17,50
90 beschikbaar