Laden Evenementen

« Alle Evenementen

Feest der Poëzie / Theater na de Dam – Toch kennen dromen ook gevoel voor tijd

4 mei, 2026 @ 21:00 22:00

Een aangrijpende muzikale leesvoorstelling rond Albrecht Haushofers Moabiter Sonette, geschreven in gevangenschap tijdens WOII. Vertaler Maarten Asscher leidt in, Simon Mulder draagt voor, en Rosina Fabius, Matthias Naegele en Lis Perry brengen de muziek van Henry Kelder en tijdgenoten tot leven. Indringend literair theater over morele keuzes, verlies en hoop.

Muziek en voordracht rond de sonnetten van Albrecht Haushofer in het kader van Theater na de Dam.’
Vertaler en romancier Maarten Asscher vertaalde onder de titel Toch kennen dromen ook gevoel voor tijd een selectie uit de sonnetten die Albrecht Haushofer tijdens de laatste maanden van de Tweede Wereldoorlog schreef in de gevangenis in de Berlijnse wijk Moabit.

Met deze als Moabiter Sonette beroemd geworden gedichtencyclus legt Haushofer verantwoording af over zijn morele worsteling als diplomaat gedurende de jaren van het Derde Rijk en beschouwt hij het verval van de Duitse cultuurnatie. Ze vormen het geestelijke testament van een belezen kosmopoliet, wiens wereld is teruggebracht tot een bestaan waarin de dagelijkse en nachtelijke geallieerde bombardementen het apocalyptische slot van de oorlog inluidden. Een wereld die uiteindelijk gereduceerd wordt tot een Gestapo-gevangeniscel waar verre dromen en dierbare herinneringen het moeten opnemen tegen het rammelen van ketens, het zoemen van een mug of de zwijgende confrontaties met de jonge Oost-Europese boeren die als cipiers dienstdoen.

Literair theatercollectief Feest der Poëzie presenteert deze werken met voordracht en muziek. Na een inleiding door vertaler Maarten Asscher brengt voordrachtskunstenaar Simon Mulder een leesvoorstelling over het verhaal van Haushofer, waarin zijn gedichten een grote rol spelen. Componist Henry Kelder heeft voor de gelegenheid drie van de sonnetten getoonzet voor sopraan, viool en cello. Een sterrencast bestaande uit Rosina Fabius (mezzosopraan), Matthias Naegele (cello) en Lis Perry (viool) brengt bijpassende muziek rondom de voordrachten en verzorgt de liederen.

€18,50

De Alkenaer

Tickets

Onderstaand nummer bevat de tickets voor dit evenement in je winkelwagen. Klik op “Koop Tickets” om bestaande deelnemersinformatie aan te passen en de hoeveelheid tickets aan te passen.
Ticket Feest der Poëzie / Theater na de Dam
18,50
90 beschikbaar