Laden Evenementen

« Alle Evenementen

Vrouwen maken Reuring

Zeven vrouwen, één middag vol kunst, kracht en creativiteit

6 december @ 15:00 17:30

Op zaterdag 6 december laten zeven bijzondere vrouwen De Alkenaer bruisen. VROUWEN maken REURING staat voor wat vrouwen altijd al doen: beweging creëren, verbinden, inspireren. Maar deze middag belooft nóg specialer te worden.

Zeven multi-getalenteerde makers brengen hun woorden, beelden, verhalen, klanken en perspectieven samen in één sprankelende voorstelling. Zeven vrouwen die ieder op hun eigen manier de kunsten vormgeven en elkaar precies dáár hebben gevonden.

Maak kennis met:

  • Conny Lahnstein – papierkunstenaar, zangeres en dichter
  • Nafiss Nia – documentairemaker, dichter en initiatiefnemer van Granate
  • Inge Nicole – winnaar van de Rabobank Cultuurprijs Letteren (2012)
  • Margreet Schouwenaar – voormalig stadsdichter van Alkmaar (2009–2018)
  • Alja Spaan – dichter, organisator en veelzijdig maker
  • Elly Stolwijk – kunstenaar en auteur van voet in voet oog in oog (2024)
  • Petra Talsma – schrijver en beeldend kunstenaar die nu voor het eerst naar buiten treedt met haar werk

Samen vormen zij een krachtige lijn van stemmen, stijlen en verhalen. Hoor, zie en voel poëzie, kunst, performance, reflectie, humor, scherpte, warmte… en vooral een middag die barst van vrouwenkracht en creativiteit. Kom kijken, luisteren, beleven en mee-reuren. Laat je inspireren. Want als je het nog niet eerder had ontdekt: om de hoek schuilt ook jouw creativiteit.

Iedere eerste zaterdag van de maand is het tijd voor Reuring – een eigenzinnig literair podium van Alja Spaan. Dichters, schrijvers, musici en kunstenaars delen hun werk in een intieme setting, gewoon voor de kunst. Gratis toegankelijk voor iedereen die zich wil laten verrassen, raken of inspireren. Een middag vol klank, kleur en woord.

Reuring is een sprankelend eigenwijs literair initiatief van dichter/schrijver Alja Spaan. Reserveren is (nog) niet noodzakelijk.

Gratis

De Alkenaer & Reuring